W Domu Seniora od końca lutego trwały przygotowania do Świąt Wielkanocy. W tym czasie, podczas czterech spotkań, uczniowie klas trzecich gimnazjum pomagali mieszkańcom w pracach ręcznych. Powstały papierowe zajączki, pisanki, stroiki, pocztówki oraz kubki przeznaczone do dekoracji domu oraz na przedświąteczne kiermasze.

W dniach 24-25 marca 2018 w SP nr 85 w Gdańsku odbył się IX Międzynarodowy Turniej Minisiatkówki Dziewcząt i Chłopców Logitus - Euro Styl Cup 2018. W zawodach wzięło udział: 31 zespołów dziewcząt 29 zespołów chłopców (w tym 4 zespoły z Niemiec, jeden z Łotwy i osiem z Rosji).

Zosia Garbacz – uczennica klasy VIIC zdobyła II miejsce w III Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Morzu Bałtyckim, a uczeń klasy VIIE – Konrad Pałczyński  otrzymał tytuł finalisty tego konkursu. Jesteśmy bardzo dumni i gratulujemy!!!

Uczniowie naszej szkoły przygotowali wspaniałe i piękne prace na Konkurs na najładniejszą pisankę z okazji 95 lat miasta Kartuzy organizowany przez Muzeum Kaszubskie w Kartuzach.

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że nasi gimnazjaliści Krzysztof Nasuta i Stanisław Nieradko z klasy 2Fg zostali Laureatami Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Informatyki, zaś Marta Szuwarska z klasy 3Dg otrzymała tytuł finalisty. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!