Od dnia 8 października (poniedziałek) w stołówce szkolnej obowiązują karty obiadowe. Zakup nowych kart będzie możliwy już w najbliższy poniedziałek od godz. 9.00 u pani intendentki w stołówce szkolnej. Koszt karty wynosi 6 zł. Osoby, które zgubiły kartę, również proszone są o kontakt z panią intendentką.

W dniach od 28 do 30.09.2018 siatkarze i siatkarki z SP 85 brali udział w Międzynarodowym Turnieju Minisiatkówki w Dreźnie. W zawodach wystartowało 16 zespołów z Niemiec, Austrii i Polski.

Dnia 1 października 2018r. odbyły się Mistrzostwa Gdańska w szachach drużynowych. Reprezentacja uczniów naszej szkoły odniosła ogromny sukces - wywalczyła II miejsce!

Kochani,
Jesteście szczęściarzami, bo lubicie czytać i dlatego przeżyjecie z nami niejedną niezwykłą przygodę. Mamy zaplanowane same czytelnicze przyjemności. Na wstępie będzie co niemiara śmiechu i moc niezwykłych wrażeń. Zapraszamy do lektury "Sposobu na elfa" M.Pałasza (klasy II-III) i "Berła" A. Maleszki (IV-VI). Testy zostaną przeprowadzone w terminie 08.10. - 10.10.2018r.

Kochani Czytelnicy,
Zaczynamy bardzo ambitnie, czyli reportażem Ryszarda Kapuścińskiego pt. "Zając" pochodzącym ze zbioru "Podróże z Herodotem". Wiemy, że jesteście zaprawieni do obcowania z literaturą wysoką, dlatego z przyjemnością spotkamy się z Wami w bibliotece, żeby porozmawiać o tekście.