Dnia 13 maja 2016 roku w naszej szkole odbędzie się konkurs Ogólnopolskie Dyktando Szkolne. Wszystkie potrzebne informacje można znaleźć na www.ces.edu.pl/dyktando. Zgłoszenia i wpłaty na konkurs w kwocie 9 złotych od uczestnika przyjmujemy do 25 kwietnia 2016 roku.

Dnia 18 kwietnia 2016 roku został rozstrzygnięty Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny "Wiosenna eko - moda". Prace oceniano w dwóch kategoriach wiekowych:

Dnia 19 kwietnia 2016 roku, po raz trzeci w naszej szkole odbyły się zajęcia edukacyjne na temat "Jak bezpiecznie korzystać z urządzeń gazowych?". Lekcje przeprowadzone zostały przez pracowników PGNiG: panią Annę Adamiak i pana Adama Krantza. W zajęciach uczestniczyły cztery klasy: VB, IVB, IVD i IIE. Uczniowie podczas spotkania dowiedzieli między innymi w jaki sposób wydobywa się gaz, jak należy bezpiecznie korzystać z urządzeń gazowych i co zrobić w razie zatrucia gazem.

Dzieci z oddziału przedszkolnego 03 gościły w dniu 13 kwietnia 2016 roku ratownika medycznego - pana Krzysztofa, który przeprowadził warsztaty z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej. Przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy i uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, np. jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób trzeba wzywać pomoc.

We wtorek, 12 kwietnia 2016 roku odbył się w naszej szkole koncert muzyki klasycznej i rozrywkowej. Odwiedził nas altowiolista – Leszek Bolibok, wieloletni muzyk Teatru Muzycznego w Gdyni. Pan Leszek w duecie z panem Markiem – gitarzystą, wykonali dla nas kompozycje muzyki klasycznej i przeboje muzyki rozrywkowej. Usłyszeliśmy między innymi „Wiosnę” A. Vivaldiego i „Marsz Turecki” W. A. Mozarta. Nie zabrakło także współczesnych utworów Ani Wyszkoni i Skaldów. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w koncercie: śpiewali, wyklaskiwali rytmy, grali, dyrygowali i tańczyli. Młodzież bawiła się znakomicie!