26 września w ZKPIG nr 2 w Gdańsku na Jasieniu odbyło się spotkanie zainteresowanych szkół nauką języka chińskiego w swoich placówkach.

24 października podczas XVII osiedlowego festynu sportowego chętne, zdrowe osoby mogły wziąć udział w charytatywnej zbiórce krwi. Z uwagi na cykliczność akcji zainteresowanych osób było znów więcej, niż w zeszłym roku.

Dnia 24.09.2016r. odbył się XVII Rodzinny Osiedlowy Festyn Sportowy połączony z dniem patrona naszej szkoły oraz 20 - leciem istnienia Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jasieniak”. Imprezę zorganizowali: ZKPiG nr 2, UKS Jasieniak i ROJ.

Dnia 19 września 2016 uczniowie klasy llD wybrali się z wizytą do siedziby Straży Pożarnej przy ul. Siennickiej 30 w Gdańsku. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały wozy strażackie, karetkę pogotowia oraz ćwiczyły gaszenie pożaru wężem strażackim.

Zachęcamy wszystkich do głosowania w ramach Gdańskiego Budżetu Obywatelskiego 2017. Zostały już tylko 2 dni na podjęcie decyzji. Należy wejść na stronę www.gdansk.pl i kliknąć zakładkę „zagłosuj”.