Z ogromną radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wspaniale zaprezentowali się na Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym "Gdańsk, jakiego nie znacie" zorganizowanym przez Akademickie Liceum Ogólnokształcące "Lingwista" w Gdańsku.

Dnia 3 czerwca 2016 roku uczniowie klas IVB i IVD uczestniczyli w wycieczce do rodzinnego parku rozrywki w Łebie. Dopisywała nam piękna pogoda oraz wyśmienite humory - recepta na bardzo udany wyjazd.

Dnia 7 czerwca 2016 roku laureaci konkursu „Ortograficznych Łamigłówek”: Wiktoria Wojtak VD, Jan Lamparski VA i Bastian Schmitt VIA pod opieką pani Małgorzaty Pluto Prondzinskiej wzięli udział w I Wojewódzkim Turnieju „Mistrz Ortograficznych Łamigłówek”.

W piątek, 3 czerwca 2016 roku, w naszej szkole odbył się Bal Absolwenta. Na uczestników imprezy czekała pięknie udekorowana sala gimnastyczna i równie pięknie nakryte stoły. Tradycyjnie bal rozpoczął się polonezem, który poprowadzili: Pani Barbara Gwizdała – Dyrektor ZKPiG nr 2 oraz Marcin Król – uczeń klasy VIC.

Z wielką satysfakcją informujemy, że uczniowie naszej szkoły zajęli wysokie miejsca w V edycji prestiżowego konkursu czytelniczego odbywającego się pod patronatem Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Gdańska.