Fundacja Hospicyjna co roku przeprowadza akcję pod hasłem: "Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka", która ma na celu spełnienie marzeń swoich podopiecznych z całej Polski. W tym roku również nasza szkoła przyłącza się do tego szczytnego celu!
Podczas poniedziałkowych oraz środowych zebrań z rodzicami, ubrani w żółte koszulki wolontariusze z naszej szkoły, stojąc przy wejściu głównym, będą zbierać pieniądze do puszki. Do końca miesiąca kwietnia nadal będzie można wsparać tą akcję, poprzez wrzucanie pieniędzy do puszki, która znajdować się będzie w szkolnym sekretariacie. Szczegóły finału naszej akcji podamy po jej zakończeniu na szkolnym facebook’u oraz na stronie.
Przypominamy o zbieraniu plastikowych butelek i wrzucaniu ich do pojemników przy bramie głównej szkolnego boiska! 
A wszystko to w ramach akcji "Przyjazna Szkoła"!
Nareszcie nasz pojemnik został opróżniony i dodatkowo stanął drugi, do którego również wrzucamy puste, plastikowe butelki!

7 kwietnia 2016 roku był dla uczniów klasy IIIa integracyjnej dniem pełnym wrażeń. W Europejskim Centrum Solidarności odbyło się spotkanie dzieci z polską reprezentacją piłki ręcznej mężczyzn. Dzięki Fundacji „Wielkie Serca” dzieci miały okazję uścisnąć rękę gwiazdom sportu oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Uczniowie przywitali szczypiornistów oklaskami i okrzykiem „Kto wygra mecz? Polska! Biało - czerwoni!”.

Uczniowie naszej szkoły wspaniale zaprezentowali się na VII Ogólnopolskim Konkursie na grafikę komputerową „Wielkanocne jajko”. Bartosz Lejk z klasy IVa zajął I miejsce, Agnieszka Meler z klasy VIa otrzymała II miejsce, natomiast Hanna Sowińska z klasy VIf zdobyła wyróżnienie. Warto podkreślić, że na konkurs wpłynęły 954 prace uczniów z 56 szkół podstawowych z całej Polski! Serdecznie gratulujemy naszym laureatom i życzymy im dalszych sukcesów!

We wtorek 05.04.2016 odbędzie się sprawdzian dla uczniów klas szóstych. Tego dnia nie ma zajęć dydaktycznych! Świetlica pracuje w godzinach od 7.00 do 17.00. 
 
Wszystkim uczniom przystępującym do egzaminu życzymy powodzenia!