W dniach 11 i 12 maja 2016 roku Fundacja Wspólnota Gdańska zorganizowała III Przegląd Piosenek "Przedszkolaki Śpiewają o Gdańsku". Konkurencja była spora, bo do konkursu zgłosiło się 68 grup przedszkolnych z całego miasta. Także dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły wystąpiły na scenie Stacji Orunia GAK i zaśpiewały "Piosenkę o Gdańsku". Po występie dzieci otrzymały od publiczności zasłużone brawa, a od organizatorów konkursu upominki.

W dniach od 8 do 12 maja 2016 roku uczniowie klas VIA i VIF byli na wycieczce w Słowacji. Pogoda nam dopisała, było ciepło i słonecznie. Zdobywanie szczytu rozpoczęliśmy ze Starego Smokowca Hrebionok. Po drodze mieliśmy okazję podziwiać piękno wodospadu „Białej Wody”. Kolejnego dnia zobaczyliśmy Popradskie Pleso i symboliczny cmentarz „Ludzi gór”. Na cmentarzu, w zadumie wspomnieliśmy tych, co zginęli w górach.

W sobotę 14 maja 2016 roku w naszej szkole odbył się III Wojewódzki Konkurs Krasomówczy dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum "Pomorze – ziemia sercu najbliższa" pod hasłem "Trzymajmy się morza". Uczestnicy konkursu zaprezentowali wypowiedzi na temat Morza Bałtyckiego w różnych aspektach i kontekstach, nawiązujących do historii lub czasów współczesnych naszego miasta i regionu.

W piątek 13 maja 2016 roku uczniowie klasy IVA integracyjnej zostali zaproszeni na piknik do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 2 Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. Na dzieci czekało mnóstwo niespodzianek i atrakcji: bieg z przeszkodami w pełnym rynsztunku, pokaz umiejętności ratowniczych oraz konkurencja celowania do pachołków z użyciem strumienia wody.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy tworząc akcję "Historia Misia" chciała zwrócić uwagę na problem przemocy wobec dzieci. Do szpitali, dla których WOŚP kupuje sprzęt medyczny, trafiają dzieci, których obrażenia zostały spowodowane agresywnym zachowaniem osoby dorosłej. Nie zgadzając się z taką sytuacją i stanowczo protestując przeciwko takim zachowaniom, Fundacja postanowiła spontanicznie zorganizować akcję "Historia Misia".