W dniach 17-18 października 2015 roku w Hali Widowiskowo - Sportowej w Połczynie - Zdroju odbył się VII Ogólnopolski Turniej w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Połczyna - Zdroju.

W sobotę, 26 września, z okazji obchodów 70-lecia SP 85 odbył się, po raz pierwszy, zjazd byłych uczniów szkoły w Szadółkach.

Dzisiejszy budynek szkolny przy ul. Stolema w Jasieniu, to już trzecia lokalizacja szkoły, której historia rozpoczęła się w 1945 r. w Szadółkach przy ul. Lubowidzkiej 8.Obecnie po starym budynku szkoły...

26.09.2015 roku odbył się XVI Rodzinny Osiedlowy Festyn Sportowy połączony z dniem patrona naszej szkoły oraz 70 - leciem istnienia SP nr 85. Imprezę zorganizował ZKPiG nr 2, UKS Jasieniak i ROJ. Celem zorganizowanego festynu była integracja społeczności lokalnej, uczczenie 70-lecia SP nr 85, aktywne spędzenie czasu z własnym dzieckiem oraz poprawienie wydolności i sprawności fizycznej uczestników.

W naszej szkole po raz kolejny w dniach 5 do 11 października odbył się Tydzień Świadomości Dysleksji, pod hasłem „Mogę, umiem, potrafię…”. Koordynatorem obchodów była p. Małgorzata Pluto Prondzinska - nauczyciel terapeuta oraz zespół do spraw integracji.

19.09.2015 w ZKPiG nr 2 odbył się turniej czwórek siatkarskich z okazji 70 lecia istnienia SP 85. Zawody adresowane  były do uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Graliśmy systemem każdy z każdym jednego seta do 25 punktów. Turniej był bardzo zacięty. O pierwszym miejscu zadecydowały małe punkty. Trzy zespoły miały po jednej przegranej.