W dniach 12 - 13.12.2015 siatkarki z ZKPiG nr 2 (UKS Jasieniak) brały udział w Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki o Puchar Prezydenta Miasta Gdyni.

25 listopada przed południem na naszej sali gimnastycznej odbyła się uroczystość 70-lecia Szkoły Podstawowej nr 85.

Serdecznie dziękujemy przybyłym gościom, gronu pedagogicznemu, uczniom oraz wszystkim zaangażowanym, którzy przyczynili się do tego, że nasza uroczystość była wyjątkowa!

Do wybuchu II wojny światowej dzieci niemieckiego pochodzenia mieszkające w Nenkau uczęszczały do ośmioklasowej niemieckiej szkoły, znajdującej się nieopodal budynku rzeźni Greja (w okolicy obecnego przystanku autobusowego przy działkach w Jasieniu). Po wojnie budynek ten w dość dobrym stanie stał jeszcze jakiś czas.

W dniu 3 grudnia 2015 r.w Szkole Podstawowej nr 85 im. Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Gdańsku zorganizowliśmy już po raz siódmy obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. W tym roku dołączyli do nas również uczniowie oraz nauczyciele z Gimnazjum nr 48. Planowane atrakcje:

11.11.2015 w ZKPiG nr 2 odbył się XV Rodzinny Osiedlowy Turniej Dwójek Siatkarskich o Puchar Rady Dzielnicy Jasień. Zawody otworzyła przewodnicząca Rady Dzielnicy Jasień pani Magda Nowicka. Następnie głos zabrała radna miasta Gdańsk pani Beata Janowiak.