Dzieci z oddziału przedszkolnego 03 gościły w dniu 13 kwietnia 2016 roku ratownika medycznego - pana Krzysztofa, który przeprowadził warsztaty z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej. Przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy i uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, np. jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób trzeba wzywać pomoc.

We wtorek, 12 kwietnia 2016 roku odbył się w naszej szkole koncert muzyki klasycznej i rozrywkowej. Odwiedził nas altowiolista – Leszek Bolibok, wieloletni muzyk Teatru Muzycznego w Gdyni. Pan Leszek w duecie z panem Markiem – gitarzystą, wykonali dla nas kompozycje muzyki klasycznej i przeboje muzyki rozrywkowej. Usłyszeliśmy między innymi „Wiosnę” A. Vivaldiego i „Marsz Turecki” W. A. Mozarta. Nie zabrakło także współczesnych utworów Ani Wyszkoni i Skaldów. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w koncercie: śpiewali, wyklaskiwali rytmy, grali, dyrygowali i tańczyli. Młodzież bawiła się znakomicie!

Zaproszenie dla Rodziców dzieci, które rozpoczną naukę w klasach I w roku szkolnym 2016/2017 

Zapraszamy Rodziców dzieci, które we wrześniu 2016 r. rozpoczną naukę w klasach I na zajęcia otwarte organizowane w Szkole Podstawowej nr 85 w Gdańsku. Zajęcia odbędą się w dniu 20 maja 2016 r. o godz. 15.30  w sali 1.12. Na lekcję otwartą zapraszamy szczególnie Rodziców zainteresowanych kształceniem integracyjnym w naszej placówce.

W piątek, 8 kwietnia odbył się Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania i Recytacji Prozy Henryka Sienkiewicza pt. "Sienkiewicz nadal brzmi dobrze". Do konkursu przystąpiło 24 uczniów ZKPiG nr 2. Uczniowie szkoły podstawowej pięknie i sugestywnie odczytali wybrane fragmenty, a gimnazjaliści recytacją ożywili świat zastygły na kartach powieści Sienkiewicza.

Dnia 14 kwietnia 2016 roku, w czwartek odbędzie się „Test trzecioklasistów” opracowany przez wydawnictwo „Operon”. W naszej szkole do sprawdzianu przystępują uczniowie ze wszystkich klas trzecich. Koordynatorem przedsięwzięcia jest wicedyrektor Elżbieta Czyżewska. Dzieci przygotowywały się do testu zarówno w szkole jak i w domu. Wiemy, że niektóre z nich denerwują się przed pierwszym zewnętrznym „egzaminem”.