Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego przyznawane na rok szkolny 2017/2018 w ramach Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży - mieszkańców województwa pomorskiego - stypendium dla uczennicy naszej szkoły Zofii Garbacz z klasy VIIC.

 

Konkursy kuratoryjne:

 

1) Wojewódzki Konkurs Kuratoryjny z Informatyki

Laureaci: Krzysztof Nasuta i Stanisław Nieradko z klasy 2Fg 

Finalistka: Marta Szuwarska z klasy 3Dg

2) Wojewódzki Konkurs Kuratoryjny z Języka niemieckiego

Laureaci: Lothar Hau z klasy 3Ag

 

Pozostałe konkursy:

XIV Konkurs "Chemia wokół nas":

III miejsce: Izabela Walendowicz 3Fg

Finalistka: Zuzanna Geryk 3Fg

 

Konkurs „Zdrowy Styl Życia” odbył się pod hasłem: „Choć zdrowie nie jest na pewno wszystkim, to bez zdrowia na pewno wszystko jest niczym”

I miejsce: Ania Sawicka, Agata Stefańska, Wiktoria Wirbał, uczennice klasy V.

II miejsce:  Filip Grynkiewicz, Błażej Michalak, Paweł Smolnik, uczniowie klasy Va

III miejsce: Wiktoria Gaede, Maja Rosińska, Marta Meina, uczennice klasy IVd

IV miejsce zajęły dwa zespoły: Marta Brygmann, Wiktoria Krzysztofińska oraz Julka Okła, Konrad Dubaniewicz, Zosia Pieczyńska.

V miejsce: Zuzia Piórkowska, IVf, Kinga Sarnowska Vb,i Julka Król Vb

 

V Wojewódzki Konkurs Krasomówczy „Pomorze – ziemia sercu najbliższa”:

LAUREACI w KATEGORII: VII KLASA SZKOŁA PODSTAWOWA ORAZ GIMNAZJUM

II miejsce: Katarzyna Świąder VIIC, Karolina Dargacz 3Eg

 

I miejsce w II Wojewódzkim Konkursie Prozy PROZATORIUM - Zuzanna Szura VIIa

 

„WWW LECH BĄDKOWSKI”. Patriota. Pisarz. Obywatel Polski i Europy. LECH BĄDKOWSKI:

III miejsce w kategorii plastycznej: Nina Szadziewicz

II miejsce w kategorii literackiej: Emilia Orzłowska

Wyróżnienie w kategorii literackiej: Aryna Bubenchyk

 

Wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Mój przyjaciel w podróży pociągiem” - w kategorii wiekowej klas 0 - IV: Uczniowie klasy 0A 

 

Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckiej „Recytaty – Rezitaten”: 

II miejsce w kategorii recytacja wiersza w języku niemieckim przez uczniów szkoły podstawowej klas 4 - 7:  – Oliwia Fabiszak

W kategorii recytacja wiersza w języku niemieckim przez uczniów oddziałów gimnazjalnych:

II miejsce – Karolina Dargacz

III miejsce – Aryna Bubenchyk

 

Gdański Konkurs Grafiki Komputerowej „Magia Świąt”:

I miejsce w kategorii SP IV -VI: Anita Dąbrowska

Wyróżnienie: Kornelia Wolecka

 

Konkurs "Zadaniowy kalendarz adwentowy":

I miejsce – Szymon Śliżewski IVG

Wyróżnienie: Oliwia Prochna (IVD), Oliwia Kropidłowska (IVE), Diana Sejrant (IVE) oraz Weronika Wrona (IVE).

 

XII Wojewódzki Konkurs Wokalny dla klas integracyjnych "Kolędujmy razem":

III miejsce – klasa VIIA

Wyróżnienie: klasa VA

 

Wojewódzki Konkurs Fotograficzny "Wakacje w obiektywie":

I miejsce – Emilia Pawelska VIC

II miejsce - Małgorzata Więcko VI

 

 

Osiągnięcia sportowe:

 

2.03.2018 - XLVI Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt w Kwidzynie:

III miejsce - drużyna w składzie: Martynka Rytlewska, Zosia Binduga, Pola Joszczak, Karolina Laskowska, Ania Sawicka, Patrycja Ostafin, Dominika Żuk, Gosia Więcko, Nina Pliszka, Martynka Bruździak, Emilka Piątek i Maja Miotk.

 

27.02.2018 - Mistrzostwa Gdańska w pływaniu dziewcząt:

II miejsce w Gdańsku i awans do udziału w mistrzostwach województwa: Maria Komossa, Zuzanna Bańkiewicz, Natalia Butowska, Weronika Biskupska, Karolina Butowska, Zuzanna Mayer, Natalia Patalan, Julia Augustynowicz.

 

25-26.02.2018 - Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Chłopców Puchar Pomorza:

w kategorii "2"

VI miejsce: Piotr Wieruszewski, Piotr Gurdziński i Michał Dąbrowski 

XI miejsce: Tymon Sowański, Szymon Marciniak i Oskar Stawski

w kategorii "3" - II miejsce: Michał Litorowicz, Patryk Rodek, Rysiek Sałata i Wiktor Łoboda.

Patryk Rodek został najwszechstronniejszym zawodnikiem zawodów.

 

17.02.2018 - Grand Prix Kociewia w minisiatkówce dziewcząt i chłopców:

w kategorii "2" - V miejsce: Martynka Bruździak, Maja Miotk, Szymon Marciniak, Tymon Sowański

w Kategorii "3"

I miejsce: Martynka Rytlewska, Pola Joszczak, Zosia Binduga 

III miejsce: Rysiek Sałata, Patryk Rodek, Michal Litorowicz

w kategorii "4"

II miejsce: Gosia Więcko, Martynka Rytlewska, Pola Joszczak, Zosia Binduga, Martynka Bruździak

III miejsce: Wiktor Sowański, Adam Golak, Bartek Szulc, Rysiek Sałata, Patryk Rodek, Michal Litorowicz

 

16.02.2018 - eliminacje piłkarzy ręcznych do mistrzostw Gdańska i awans do kolejnej rundy rozgrywek:

Skład zespołu: Szymon Ligenza, Adam Golak, Filip Dmochowski, Michał Daczko, Natan Rzepka, Polaczyk Staś, Polaczyk Edek, Fuks Oskar, Ryszard Sałata, Patryk Rodek, Litorowicz Michał, Adrian Grzybowski, Bartek Szulc i Bartek Cichocki

19.01.2018 - finał mistrzostw Gdańska w minisiatkówce chłopców:

Zwycięzcą pierwszego półfinału byli chłopcy z SP 85 wygrywając 2-0 z gospodarzami. Skład naszego zespołu: Patryk Rodek, Michał Litorowicz, Ryszard Sałata, Adam Golak, Bartek Szulc, Maks Feliński, Kacper Bagiński, Wiktor Sowański, Tymon Sowański, Szymon Marcinak.

 

18.01.2018 - Finał MISTRZOSTW GDAŃSKA W MINI PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT:

I miejsce: Martynka Rytlewska, Zosia Binduga, Pola Joszczak, Patrycja Ostafin, Karolinka Laskowska, Dominika Żuk, Gosia Więcko, Martynka Bruździak, Maja Miotk, Ania Sawicka, Emilka Piątek, Tosia Szmurło

 

14.12.2017 - Mistrzostwa Gdańska w Bowlingu: III miejsce

 

7-10.12.2017 - Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Minisiatkówki w Krakowie:

III miejsce: Martynka Rytlewska, Zosia Binduga, Pola Joszczak i Gosia Więcko

V miejsce: Ryszard Sałata, Patryk Rodek, Michał Litorowicz i Wiktor Łobda

Martynka Rytlewska dostała tytuł najlepszej zawodniczki.

 

6.12.2017 - Mikołajkowy Turniej Minisiatkówki Chłopców w SP 8:

w kategorii "3": I miejsce

 

24-26.11.2017 - Międzynarodowy Turniej Minisiatkówki w Niemczech w Angermunde "Junior Cup 2017":

w kategorii "2": III miejsce chłopcy

VII miejsce - chłopcy

IX miejsce - dziewczęta

 

20.11.2017 - Mistrzostwa Gdańska w Tenisie Stołowym Drużynowym: VII miejsce chłopcy

19.11.2017 Mistrzostwa Polski w Minisiatkówce Dziewcząt w Nadarzynie:

w kategorii "3": III miejsce: Zosia Binduga, Martynka Rytlewska i Pola Joszczak

18.11.2017 Halowe Mistrzostwa Gdańska w Lekkiej Atletyce:

8 medali dla naszych uczniów

 

18.11.2017 Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Dziewcząt "2" w Kobylnicy: V miejsce

 

11-12.11.2017 Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Dziewcząt i Chłopców o Puchar Małgorzaty Glinki w Wałczu:

w kategorii "3": I miejsce Dziewczęta i II miejsce Chłopcy

 

27-28.10.2017 Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Chłopców:

w kategorii "3": I miejsce

 

21-23.10.2017 Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Dziewcząt o Puchar Burmistrza Połczyna Zdroju:

w kategorii "3": II miejsce

w kategorii "singli": V miejsce

 

5.10.2017 Mistrzostwa Gdańska w Szachach Drużynowych: IV miejsce: Paweł Gusmann VIA, Kuba Zieliński IIE, Władek Dąbrowski IIIC, Zuzia Januszko IVD

4.10.2017 Sztafetowe Biegi Przełajowe Chłopców: X miejsce

3.10.2017 Sztafetowe Biegi Przełajowe Chłopców: VIII miejsce

 

16.09.2017 Turniej Dwójek Siatkarskich w Starogardzie:

III miejsce - Maja Miotk i Tosia Szmurło

10.09.2017 Finał Ligi Starogardzko-Chwaszczyńskiej:

w kategorii "3" i "4": I miejsce Chłopcy

w kategorii "3": I miejsce Dziewczynki i Chłopcy