Dnia 27 października 2017 w naszej szkole mogliśmy podziwiać wystawę Bajkowych Dyni. Przepiękne lampiony zostały wykonane przez uczniów i ich Rodziców. Dzieci z wielką radością zaangażowały się w to dzieło. Na wystawie w jesiennym, bajkowym, magicznym klimacie wyeksponowano ponad 40 dyni.

Były dwie cudowne karoce Kopciuszka, wykonane przez Olę Wyrzykowską z klasy II E  i Lenę Pawelec  z klasy III F, magiczny, czarujący Dzwoneczek Oli Wiloch  z IIIc, ogromny, zabawny Pinokio autorstwa Miłosza Gajosa z II E, zachwycający domek Szreka Michasi Zakrzewskiej z kl. II E, imponująca Myszka Miki  Tymka Malinowskiego z IIE i Myszka Zuzi Durmal z IIE, artystyczny kot Natana Bednarczyka z III F i pięknie wyrzeźbiona sowa Ani Byczkowskiej z III G, przepiękna, złota karoca z zasłonkami Oli Więcko z III F, były również dynie ręcznie malowane na zielono, fioletowo, były brokatowe, był super odmalowany ręką Leona Lewica z kl. IIB Minionek, były rybka Nemo Marty Holcer z IIIC, Tygrysek, Kubuś Puchatek i Prosiaczek i wiewiórki i domek Baby Jagi Niny Kaniewskiej z II B, i wiele innych dzieł, tworzony wspólnie przez braci, przyjaciół czy całe rodziny.  Wszystkie dynie po zapaleniu stworzyły naprawdę niepowtarzalny, piękny klimat. Spotkaliśmy się wieczorem, by przy ciepłym światle popatrzeć na te magiczne dzieła, a także, by porozmawiać o dogoterapii i roli, jaką pełni w życiu człowieka nasz przyjaciel pies. Na początku dzieci wysłuchały opowiadania o chorej dziewczynce i jej psim terapeucie. W spotkaniu uczestniczył Golden Retriever Elza, która również jest psim terapeutą, bardzo kocha dzieci, chętnie poddała się pieszczotom dzieci i ochoczo wykonywała ich polecenia.
Dziękuję wszystkim Dzieciom, które wykonały lampiony, jak również ich Rodzicom.  Mam nadzieję, że dyniowy lampion będzie rozświetlał przez jakiś czas jesienne wieczory. W naszej szkole przez jeden wieczór Wasze dynie stworzyły piękny, ciepły, bajkowy i  magiczny świat. I dziękuję za przybycie na spotkanie  z moim psem i wspólnie spędzony czas. 

Justyna Mazella  -Trybała, nauczyciel j. angielskiego