Wieloletnią tradycją naszej szkoły są obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością. W tym roku zapraszamy wszystkich 1 grudnia 2017 r. w godz. 10.00-13.00 .

W programie:

  • kiermasz wyrobów świątecznych (upominki, kartki świąteczne, anioły z gipsu i inne) przygotowanych przez podopiecznych Fundacji Sprawni Inaczej z Gdańska i Warsztaty Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koła w Gdańsku i koła w Pruszczu Gdańskim,
  • występy muzyczne zespołu „Młodzi muzycy” w wykonaniu podopiecznych Europejskiego Centrum Edukacji Kulturalnej Osób Niepełnosprawnych,
  • wernisaż prac plastycznych „ Każdy jest artystą” naszych uczniów o różnych potrzebach edukacyjnych powstałych podczas zajęć indywidualnych i grupowych ( rewalidacyjnych , socjoterapeutycznych, rozwijających, terapeutycznych),
  • wystawa plakatów poruszających tematykę z zakresu preorientacji zawodowej wykonanych przez uczniów wszystkich klas gimnazjum „Osoby niepełnosprawne w różnych zawodach”
  • prezentacja multimedialna przygotowana przez klasę IIIf gim. „Znani niepełnosprawni”,
  • przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy IIa pt. „ Babciu opowiedz nam bajeczkę” oraz występ uczniów klasy IVa „Młode talenty”,
  • sprzedaż ciast zorganizowana we współpracy z Radą Rodziców - dochód zostanie przeznaczony na wsparcie najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły. Stoiska obsługiwać będą uczniowie klas integracyjnych z wychowawcami i młodzież należąca do Samorządu Uczniowskiego,
  • wystawa „Piękni niepełnosprawni” – przygotowana przez uczniów i nauczycieli świetlicy.
  • zajęcia dogoterapii dla klas młodszych.

Organizatorzy

Zespół ds. integracji