W październiku uczniowie klasy VII a wzięli udział w warsztatach projektu  organizowanego przez Stowarzyszenie Morena, "Rozwijamy Kompetencje. Projektujemy Przyszłość", który składa się z dwóch elementów - warsztatów oraz konkursów grantowych, w których uczniowie mają możliwość zdobycia do 500 zł na realizację swoich pomysłów, skierowanych do lokalnej społeczności.

Oliwia Fabiszak, Małgorzata Kalwat, Karolina Koitalla i Zuzanna Szura napisały projekt do Pomorskiego Funduszu Młodzieżowego, który został pozytywnie zaopiniowany. Dziewczynki włączyły się w organizację II Spotkania Jasieńskiego. Przygotowały między innymi klimatyczną dekorację sali oraz zadecydowały o przyznaniu nagród publiczności dla młodych artystów pokazu talentów. Ich działania w znaczny sposób przyczyniły się do uatrakcyjnienia tego lokalnego wydarzenia. Młodym i przedsiębiorczym uczennicom gratulujemy i jednocześnie zachęcamy pozostałych uczestników warsztatów do podjęcia wyzwania i stworzenia własnych projektów.

Opiekun projektu - Beata Górka