Dnia 2 marca 2018r. uczniowie klas IV w ramach edukacji regionalnej wybrali się do Pracowni garncarskiej w Gdyni na warsztaty z lepienia z gliny. W ramach zajęć prowadzonych przez nauczyciela sztuki poznali rodzaje i skład mas ceramicznych, budowanie z wałków, technikę lepienia z gliny kubków, misek oraz królików wielkanocnych, a także zdobienia ich motywami kaszubskimi. Uczniowie mieli możliwość samodzielnego obcowania z gliną i stworzenia naczyń i figurek. Dodatkowym walorem zajęć był rozwój sprawności manualnej i rzemiosła, siły rąk, wyobraźni przestrzennej, nauka koncentracji na wykonywanym zadaniu. Okazało się, że uczniowie naszej szkoły mają prawdziwy talent i pomimo, że pierwszy raz mieli styczność z gliną to powstały z tego prawdziwe dzieła sztuki. Dodatkowo za dobrą i ciężką pracę dzieci miały okazję zobaczyć pokaz toczenia na kole garncarskim. Po zakończeniu warsztatów dzieła uczniów trafiły do pieca na proces wypalenia, po dwóch tygodniach będą gotowe do odbioru po czym trafią na wystawę do szkolnej biblioteki, którą będzie można podziwiać.