Na zaproszenie biblioteki szkolnej pojawili się w naszej szkole przedstawiciele Wydawnictwa Zakamarki, którzy przez dwa tygodnie będą prowadzili niezwykłe warsztaty czytelnicze poświęcone książkom z serii "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai" oraz powieściom dla starszych z cyklu "Antykwariat pod Błękitnym Lustrem". Spotkania są przewidziane dla wszystkich klas na poziomie 1 - 6.

Dzisiaj odbyły się pierwsze zajęcia, podczas których przeprowadzono interaktywne czytanie fragmentów książki, wzbogacone pokazem multimedialnym oraz aktywnościami związanymi z lekturą. Nasi mali detektywi zaskoczyli prowadzących swoją wszechwiedzą na temat uwielbianej serii. Żywo reagowali na czytelniczą inscenizację i z zainteresowaniem słuchali ciekawostek ze świata Lassego i Mai. Dziękujemy pracownikom Studio Kamyk za zaangażowanie i profesjonalizm. I z niecierpliwością czekamy na kolejne odcinki, które już od poniedziałku w naszej bibliotece. Koordynatorem i organizatorką warsztatów jest nasza pani bibliotekarz - Ania Sroczyńska