10 kwietnia 2018r. w SP 85 odbył się konkurs „Zostań Ratownikiem”. Impreza przeznaczona była dla uczniów klas IV – VII. Uczestnikami konkursu były drużyny 3 - osobowe. W imprezie wzięły udział 23 zespoły.

W pierwszej części konkursu drużyny odpowiadały na pytania testowe dotyczące: zasad udzielania pierwszej pomocy, reanimacji, wstrząsów, urazów głowy, klatki piersiowej, jamy brzusznej, złamań, ran, krwawień, krwotoków, oparzeń, ukąszeń, użądleń, porażenia prądem, utonięć, działania temperatury, zatruć.

W drugiej części konkursu, po udzieleniu odpowiedzi na pytania testowe, pięć najlepszych drużyn wzięło udział w praktycznych zmaganiach ratowniczych.

Do finału zakwalifikowały się: Alicja Lis, Aleksandra Jaworska, Wiktoria Kalinowska, Natalia Poznańska, Casandra Molenda, Karolina Neufeld, Kasia Turska, Marta Skrzyńska, Marta Pietruszka, Laura Czuba, Weronika Bogusz, Kasia Swiąder, Oliwia Bil, Zosia Garbacz.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce: Wiktoria Kalinowska, Natalia Poznańska, Casandra Molenda.

II miejsce: Karolina Neufeld, Kasia Turska, Marta Skrzyńska.

III miejsce: Alicja Lis, Aleksandra Jaworska

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary i medale ufundowane przez Radę Rodziców.