Szanowni Państwo, informujemy, że egzamin na kartę rowerową w naszej szkole odbędzie się dnia 27 czerwca 2018 roku o godz. 9:00.

Egzamin przeprowadzi egzaminator Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gdańsku, o godz. 9:00 rozpocznie się część teoretyczna egzaminu. Następnie uczniowie, którzy pozytywnie zdadzą część teoretyczną przystąpią do egzaminu praktycznego.

Uwaga! Ważna informacja!

Każdy uczeń musi mieć kask i rower wyposażony w:

- co najmniej jedno światło przednie białe lub żółte świecące ciągłym, lub migającym światłem - czyli np. lampka przednia na baterie, akumulatory lub dynamo,

- co najmniej jedno światło tylne czerwone, odblaskowe zamontowane na stałe,

- co najmniej jedno światło tylne świecące ciągłym, lub migającym światłem,

- co najmniej w jeden skutecznie działający hamulec,

- dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku.

Dodatkowo rower może (ale nie musi) być wyposażony w:

- światła odblaskowe umieszczone na pedałach (barwy żółtej samochodowej),

- światło odblaskowe barwy białej z przodu roweru,

- dowolną ilość odblasków na kołach - ale co najmniej po jednym na każdym kole (barwy żółtej samochodowej),

- pasek odblaskowy na oponie lub kole.

Dodatkowych informacji na temat karty rowerowej udziela nauczyciel plastyki - pani Sonia Korytowska