Uczenie jest niekończącą się podróżą... . Dnia 10 października 2018 r. uczniowie klas pierwszych dostąpili zaszczytu przyjęcia do grona społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 85 w Gdańsku. Dla każdego Pierwszaka to wyczekiwany moment, który dostarcza emocji i radości. Pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny, który miała charakter zabawnego egzaminu.

Uczniowie klas I przechodzą kolejne etapy szkolnego wtajemniczenia. Tym razem zostali włączeni do grona szkolnych czytelników. Jak widać, maluchów nie trzeba przekonywać, że warto sięgnąć po książeczkę. Z wielką ochotą po ceremonii pasowania dokonali swoich pierwszych czytelniczych wyborów. Do szkolnego świata książek wprowadziła naszych najmłodszych Pani Kasia Barczykowska, dbając, by od razu polubili bibliotekę i poczuli się tu mile widzianymi gośćmi.

Nasi dobrzy znajomi z wydawnictwa "Zakamarki" tym razem zabrali uczniów klas V i VI w podróż po krainie piękna. Podczas spotkania głośno zastanawiali się, do czego służy sztuka, kogo można nazwać artystą, kto i na jakiej podstawie decyduje czy dany obiekt jest piękny i skąd w ogóle biorą się kanony piękna? A może „piękno rodzi się z emocji, które wywołuje w nas osoba czy dzieło”?

7 października 2018r. w sali miejskiej na ul. Kołobrzeskiej odbył się pierwszy turniej młodziczek grupy D. Nasze dziewczęta pewnie wygrały wszystkie mecze 2:0. Pierwsze spotkanie z zespołem z Rumi, drugie z zawodniczkami Trefla Gdańsk i trzeci mecz z zespołem Alfa Kartuzy.

Chcielibyśmy poinformować, że nasi uczniowie: Martyna Rytlewska i Ryszard Sałata zostali powołani do reprezentacji Polski w siatkówce U15. Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszego, pięknego rozwoju kariery sportowej!