Za nami wycieczka pełna wrażeń. Uczniowie naszej szkoły uczęszczający na zajęcia języka niemieckiego jako mniejszości zwiedzili 16 października osadę neolityczną - największy prywatny skansen w Polsce należący do gospodarza i właściciela p. Klemensa Lehmanna.

Rozpoczynamy cykl turniejów szachowych w naszej szkole. Rozgrywki odbywać się będą raz w miesiącu od października do kwietnia.

29 września w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Głośnego Czytania. W tym roku, dzięki uprzejmości Biblioteki, Czwartoklasiści na lekcjach języka polskiego czytali najsłynniejsze Baśnie Braci Grimm.

12 października 2017 r. uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej numer 85 zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej.

W tym roku odbywał się pod hasłem „Uczeń z dysleksją też czyta książki”. Myśl nie jest odkrywcza, ale warta znaczenia. Tradycyjnie wyszliśmy z gabinetów na korytarze, do sal, do biblioteki, do świetlicy.